Choď na obsah Choď na menu
 


HALLOWEEN

Čo je halloween

Halloween je sviatok oslavovaný večer 31. októbra. Oslavujú ho predovšetkým deti oblečené v kostýmoch, ktoré navštevujú susedov a pýtajú slstrasidelny-halloween.jpgadkosti (robí sa to hlavne v USA, Portoriku, Írsku, Spojenom kráľovstve, Kanade, Austrálii, Novom zélande). Mnohí z tekvice vyrezávajú práve nejakú príšeru podpobnú starovekým posmrtným maskám ako symbol strachu pred smrťou. Do tekvice dajú sviečku, aby mihotavým svetlom odstrašovala všetko zlé.

Legenda

Stará írska legenda rozpráva istom Jackovi, zlom kováčovi, prevrátenom a skúpom, ktorý jednej noci na všetkých svätých po enormnom pití vína dostal smrteľný zásah na pečeň. Diabol bol prinútený splniť mu niektoré jeho halloweensky-dom.jpgželania, medzi ktorými je aj to, aby ho nechal pri živote, a došlo až k zmluve, že sa zriekne svojej duše v prospech hriechu. Jack, neuvedomujúc si dôsledky svojej choroby, zomrel o rok neskôr. Odmietnutý v raji, Jack nenachádza miesto ani v pekle, z dôvodu zmluvy uzatvorenej s diablom. Na spôsob nejakého rítu úbožiak poreže repu a do jej vnútra vloží jeden žeravý uhlík z tohto miesta večného zatratenia. S týmto lampášom sa Jack, prízrak, vráti do sveta živých.

Ako halloween trávim ja a ako ho môžete tráviť vy

Ja ho trávim tak, že pôjdem ku kamoške (prípadne ona pôjde ku mne) a potom si začne me rozprávať strašidelné príbehy, po prípadne skukneme volaký ten horror, možno začneme vyvolávať duchov, zahráme si BU (hrása to ako schovávačka lenže, keď sa ten kdo rátal priblíži k tomu čo sa schováva tak ho musí vystrašiť, ale ak sa ten kdo rátal nelakne tak ráta ten čo sa schovával, ale ak sa vystraší tak ráta zase on čo rátal), zahráme nejaké halloweenske hry na počítači, skukneme web, atď... Aj vy môžete robiť to čo robím ja a skúste mi volačo napísať čo by sme s kamoškou mohli robiť ďalej. Ak neviete čo s tohto, alebo s iných vecí by ste mali robiť tak vám radím toto: skúste si napísať to čo by ste chceli robiť na malé papieriky (každú jednu robotu napíšte na jeden samostatný papierik) a vložte to do volakej malej krabičky a potom si vyťiahnite jeden a to čo je na ňom napísané to budete robiť, jedným slovom: losovanie. A takto môžete slhalloween.jpgáviť halloween. 

 

 

 

 

 

 

 

Čo naň hovoria rodičia? -nič pozitívne....

AK sa spýtate vašich rodičov, čo hovoria na to, keby sa tu slávi Halloween, väčšina by vám odpovedala takto:  ,,A načo? Veď sa budeš len zbytočne báť, je to somarina." Ale my sme v puberte a automaticky vyhľadávame strach. ja osobne som síce trochu bojazlivá, ale milujem, tú atmosféru, tmu, ten adrenalín. Ten pocit, keď idete po ulici, a okolo vás je len tma, svietia na oranžovo tekvice, všade sú strašidelné ozdoby je veľmi napínavý a ja ho milujem! :D

Existuje viac legiend o tomto siatku včete tej, ktorú sme sem už dávnejšie pridali, no ja poznám aj takúto:   

V dávnej minulosti žili druidovia, ktorí každý rok 31. októbra v noci vykonávali rituál obetí. Prebiehal tak, že diablovi prinášali živé obete, ktoré veľmi kruto a neohľaduplne zabíjali, ak im nedali dostatočné vykúpenie- chlieb jedlo, sladkosti.... Tieto obete diabol jednoducho zabil, ale neboli prijaté ani do neba, no ani do pekla. ostali uväznené medzi dvoma svetmi. A preto v túto noc chodia duchovia nevinných obetí medzi nami a snažia sa niekomu prihooriť o pomoc. No počujú ich len vyvolené osoby, ktoré boli predurčené, aby mali z takejto spomienky nočné mory ešte veľmi dlho.

Práve pre toto bol voľakedy Halloween označený ako pohanský sviatok, no my- mladí ho chceme zažiť, pretože väčšina z nás tú atmosféru miluje. Preto napríklad ja s kamarátkami si každý rok dáme prespávačku u jednej z ás, plašíme sa, robíe somariny, prípadne si pozrieme nejaký ten filmík. Aj tento Halloween si niečo plánujú vaše dve admiky a.... uvidíme ako to dopadne! :D potom dáme príbeh, kde sme boli, čo sme robili atď. viete jakoo

 

 

TOHTOROČNÝ HALLOWEEN

Tento rok sme si spolu s kamoškami naplánovali prespávačku u mňa. Bola som tam ja, Kika (náš druhý admin), Naty a Verča- to sú naše kamošky zo školy.

Predstavovali sme si to asi tak, že pôjdeme von do dediny, budeme vyvolávať duchov na cintoríne a plašiť sa a hocijaké blbosti, ktoré majú niečo spoločné s daným sviatkom. Ale keďže my sme boli vždy úplne naopak tak sa to všetko zomlelo úplne iným smerom -šak lebo my :D. Išli sme do "chajdy" (to je taká drevenná mini budova s jednou rozpadnutou posteľou vnútri) a tam sme sa chvíľu rozprávali a svietili si, lebo bola tma jak v riti a hmla jak keby povolili húlenie :D. Potom sme si povedali...: "A čo tu?" ešte chvíľu sme tam pobudli ale potom sme sa brali naspäť medzi ľudí, lebo tá chajda bola na opustenom pozemku, ktorý bol zarastený trávou a burinou, takže sme mali potom riadne mokré topánky. Vybrali sme sa do altánku, ktorý bol urobený pre deti s mamičkami, aby tam oddychovali, ale chodia tam niekto úplne iný :D. No... keď sme tam prišli stretli sme moju sesternicu aj s ďaľšou kamarátkou a s nimi sme tam haluzili tak do trištvrte na osem, kedy musela sesternica aj s kamoškou odísť, tak sme tam ostali sami a nakoniec sme sa pobrali ešte na cintorín, ktorého vchod bol síce zamknutý, ale zadná brána bola otvorená tak sme tam prešli cez ňu. Začali sme sa rozprávať o mŕtvych, o duchoch a o takých trochu vážnejších veciach, a potom sme išli ku mne domov. Samozrejme že sme boli hladné ako vlky, tak som rovno zobrala do izby koláče a občerstvenie, čo sme hneď zjedli, jak keby sme týždeň nejedli. otrvorili sme si cukrové oči, s ktorými sme sa fotili a robili somariny . U mňa v izbe sme chillovali, kecali, jedli, pili (len vodu :D), a bláznili sa jak malé deti.... :D potom sme si o tretej ráno povedali, že by sme sa mohli trochu stíšiť, lebo moji rodičia by boli nahnevaný, ale aj tak sme sa stále smiali, kecali a nevedeli sme prestať. Potom mi ale volal ocino, že nech sa okamžite ukľudníme, lebo že nevedia spať. Tak sme sa poukladali alebo skôr rozhádzali do postelí a zhasli sme svetlo. No aj tak sme sa potom ešte rozprávali a rozmýšľali nad všeličím možným.

Tento halloween sa zomlel úplne inak ako sme si mysleli, alebo ako sme si to predstavovali, ale dobre sme si zahaluzili a užívali si až do rána. Celý večer, čo sme spolu boli, sme sa snažili vyvolať strašidelnú atmosféru, aby to bolo ono, ale stále sme sa sústredili na niečo iné. No sme spokojné, užili sme si to a to je hlavné nie?  Inak ráno sme "raňajkovali" o pol dvanástej, potom sme ešte chillovali a potom sme išl ešte von. Keď kamošky odišli tak som nemala nič iné na práci, než upratovať :D. Pretože sme urobili nekonečný neporiadok a izba bola zahádzaná všetkým možným...

-Ak chcete, môžte napísať, ako ste vy zažili Halloween, čo ste robili, alebo podobne do komentáru! Radi sa dozvieme, ako trávite halloween aj vy                      (Admin - L)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Blood Pressure Readings Explained

(Amyhorkhop, 12. 10. 2018 23:57)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-10-ou-20/

Blood Exigency : Blood require table

(Amyhorkhop, 28. 9. 2018 14:55)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pas-cher-reunion/

Expensive Blood Constraints and Basic nature Disease

(AaccouptGoatly, 12. 7. 2018 4:12)

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-en-ligne-france/

for veva

(ADMIN, 18. 2. 2016 11:01)

Ja som na fb Kristína Dominková :) prepáč že odpisujem neskoro, nemala som na stránku čas

for veva

(Admin -L, 27. 8. 2015 19:27)

Veva, ospravedlňujem sa za nevčasnú odpoveď. FB by som ti dala rada, len mám trochu obavy o svoje súkromie v tomto smere. Veľa ľudí to môže zneužiť :)

fb

(veva, 20. 4. 2015 19:45)

Ako ste na fb?