Choď na obsah Choď na menu
 


Vianočná horúčka

23. 12. 2015

Viem, že vianoce a Vianočné reklamy sa nám momentálne tlačia do očí všade tak, že sa nám o tom potom ešte aj sníva, no je to dosť aktuálna téma, tak by som chcela, aby ste videli aspoň kúsok môjho názoru :)

Ako ste si určite stihli všimnúť, a ak nie, tak by už bolo na čase, Vianoce sa blížia nekontrolovateľnou rýchlosťou. Všetci nakupujú darčeky na poslednú chvíľu, napriek tomu je v každom jednom obchode otvorená iba jedna pokladňa, rad dlhý niekoľko kilometrov a v mestách zápchy také, ako nikdy.

Vianoce sú síce o darčekoch, ale zmyslom nieje naháňať sa za nimi, akoby rozdávali autá, ale kupovať ich pre potešenie toho druhého. Každý si želá čo najdrahšie, najnovšie a čo najkvalitnejšie darčeky. Ale napĺňa nás duševne to, aký drahý dostaneme mobil, alebo koľko eur dostaneme od starkej?

Veľa ľudí sa nad týmto nezamýšľa, no druhá polovica na toto všetko len nadáva a nechápe túto horúčku.

Keď si to tak vezmete, Vianoce sú o tom, aby sme si robili radosť, stretávali sa s rodinou, odkladali nepokoje a trávili čas SPOLU. Vo veľa mestách máme na to podmienky aj prostredníctvom Vianočného mestečka. Áno, viem, že všade predávajú to isté, no vezmite tam priateľov, len tak sa rozprávajte a zabávajte, dajte si horúcu čokoládu alebo punč, či čaj a možno budete príjemne prekvapení. Ja osobne sa tam vždy stretávam s priateľmi pri nejakom stole, kde kecáme a zabávame sa aj niekoľko hodín. problém už je, keď je aj to mestečko preplnené a nedá sa kam pohnúť. Vtedy už naozaj treba niekam vypadnúť, aby ste neboli hlava na hlave a užili si.

Napríklad ja som tam bola tento týždeň niekoľkokrát s priateľmi, kedy sme len pili horúcu čokoládu, rozprávali sa, zabávali a spomínali na všetky tie zážitky.

Nie každý si však takto predstavuje zábavu. A ja nehovorím, že je to zle. každý trávi čas tak, ako chce a s kým chce. Len si myslím že strávené celé sviatky a Nový rok pri počítači na facebooku, nieje najvhodnejšie strávený čas.

Dúfam, že som vás mojim názorom neodradila a ak aj vy stvárate podobné zábavky na vianoce a tiež máte svoje názory na Vianočú horúčku, kľudne píšte do komentárov, budem len rada smiley. Na záver vám prajem šťastné a veselé Vianoce, užite si prázdniny a posledný deň roku prežite s tými, s ktoými chcete byť a nenuďte sa! :) :D

-L

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.