Choď na obsah Choď na menu
 


Plním si sny

1. 2. 2016

Tento príspevok možno nebude až taký objektívny, za čo sa vám ospravedlňujem, ale aj mne sa lepšie čítajú zosobnené články a nie také bez žiadnych pocitov. dnes chcem trochu do hĺbky rozobrať tému Sny.

Nie tie, ktoré sa nám snívajú, keď zaspávame, alebo sa prebúdzame, ale tie, ktoré si dávame do života. Nejaké tajné túžby, ciele, predsavzatia... niečo, čo by sme chceli vo svojom živote dosiahnuť.

Veľa ľudí má veľa snov. Problém je však ten, že veľa ľudí si tie sny neplní. Ale prečo? Predstavte si, že celý život snívate, napríklad o tom, že budete bývať v Londýne, alebo že sa stanete architektom. Nakoniec sa na to aj tak vykašlete a nebudete sa pokúšať ten sen si splniť. Potom ste celý život smutní za to, že nerobíte to, čo vás robí šťastnými.

Ak chcem ísť do Londýna, budem si šporiť peniaze a učiť sa anglinu, aby som sa tam dostala a aby som nebola stratená. Ak chcem byť architektka, učím sa to, čo je na to potrebné, idem na strednú a neskôr na výšku, robím si potencionálne návrhy na stavby, či záhrady. Jednoducho, keď niečo chcem v živote dosiahnuť, budem sa pokúšať každým krokom sa ktomu dostať blyžšie.

Napríklad ja chcem byť spisovateľka. Chcem vydať knihu takú, aby sa ľuďom páčila, aby si ju prečítali viackrát a aby ich zaujali moje príbehy a štýly písania. Ale niečo pre to robím. Píšem príbehy, s ktorými by sa neskôr dalo pracovať, snažím sa zlepšovať aj slovnú zásobu aj spôsob písania. Snažím sa mať veľkú fantáziu, aby som vymyslela niečo originálne. Pridávam svoje príbehy na stránku, kde sú podobní ľudia ako ja, aby mi ich ohodnotili, snažím sa zverejniť.

Podobne ako keby som chcela niečo dôležité v živote dosiahnuť. Neviem síce čo presne, ale keď chcem niečo znamenať, aby si ma ľudia pamätali, budem pre to niečo robiť. Tak sa budem snažiť presadiť ako sa len dá a bojovať o svoje sny.

Ide mi len o to, aby som ľuďom pripomenula, že sa nemajú vzdávať svojich snov. Viem, že to teraz znie ako klasická chvíľka poézie na konci všetkých amerických filmov, ale neviem, ako inak to povedať.

TY, čo hceš byť futbalista, hraj futbal. TY, čo chceš byť tanečnica, tancuj ako o život. A TY, čo chceš zarábať veľké prachy, rob preto niečo. Vyzívam vás teda, aby ste si stáli za svojim a plnili si sny.

Síce tento "blog" bol pre niektorých úplne oničom, pre iných sa môže stať inšpiráciou. Preto dúfam, že v budúcnosti tu bude menej prázdnych ľudí, ktorí nerobia to, čo chcú. Nech je tu veľa ľudí takých, ktorí si stoja za svojim slovom a snažia sa prispieť k svojmu šťastiu.

-L

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Smelo do toho

(Hipsterka, 21. 2. 2016 23:14)

Smelo do toho, nech sa ti splni tvoj sen. Čitaj vela knih, tak sa tiez zlepsuje slovna zasoba:*