Choď na obsah Choď na menu
 


Depky mladých ľudí

8. 1. 2016

Neviem, či ste si to všimli aj vy, alebo som jediná, ale v poslednej dobe majú mladí ľudia depky pre úplne nepodstatné veci.

Napríklad, keď dvanásť ročné dievčatá vyplakávajú, že sa s nimi rozišiel frajer, hnusne ich zneužil, odkopol a podvádzal. Dobre, nehovorím, že mladí ľudia sa nemôžu zamilovať. Ale dokážu deti vlastne chápať, čo je to láska? Pri čom aj niektorí dospelí to ešte nechápu a snažia sa pochopiť, no myslím, že to sa ani nedá. Tak keď dvanásťročné dievča hovorí, že sa až po uši zaľúbilo a že nič také nikdy pred tým necítilo. No to je snáď jasné, nie? Podľa mňa je to už tak celkom absurdné. Jasné, každý má svoje detské lásky, kedy si hovorí, že je zaľúbený, a samozrejme, sú aj výnimky, kedy sa z detských lások stane doživotné kamarátstvo a nakoniec aj tak skončia spolu, ale vo väčšine prípadov to nemá budúcnosť. Aj ľudia už okolo dvadsiatky hovoria, že detské lásky, akoby sa nerátali. Zoznamujete sa s tým všetkým, s novým svetom, ale stále ho nechápete a nikdy ani nebudete. Preto mi príde celkom dosť absurdné, keď VEĽMI mladí ľudia vyplakávajú kvôli láske. Ako vás môže niekto zneužiť a rozísť sa s vami, a vy z toho máte depky, už v jedenástich? je mi jasné, že je to len môj názor, veď predsa sto ľudí, sto chutí, a ak sa mýlim, kľudne ma opravte, ja len vravím to, čo si myslím.

Vzhľadom k tomu, že momentálne je doba čo najväčších displayov a najväčšieho počtu likeov, láska nie je jediný problém mladých ľudí, kvôli ktorému by mohli mať depky. Sú aj ľudia natoľko závislí, že sa režú a vyplakávajú celé dni, len pre to, že majú menej ako 50 likes, to podľa mňa nie je normálne. Ja osobne sa tiež poteším, keď mám likes veľa, ale neplačem, keď ich veľa nemám. A samozrejme, veľa, podľa každého pomerov. Pre niekoho je veľa 20, pre niektoho 40 a niekomu nestačí ani keby ich má 150. A toto nechápem. Ľudia sa len pretekajú v tom, kto má viac likes a komentárov typu: kwaasna, láska bubim taa, nadhera toto a k tomu milión srdiečkových smajlíkov a ďalších zaľúbených odkazov. Celkom by mi to nevadilo, keby to chalan napíše svojej priateľke, alebo naopak.. ale keď si to píšu kamarátky navzájom a na fotke máte 30 komentárov a všetky od dievčat, tak mi to príde trochu smiešne. No dobre, trochu dosť. Preto mi príde absolútne choré, keď má niekto depresie kvôli nedostatku týchto maličkostí. Čo si tým potrebujú dokázať?

Samozrejme, celkom akceptujem, keď sa niekto trápi kvôli týmto sociálnym sieťam, ale dôvodom je vydieranie a vysmievanie. Vtedy má človek plné právo byť smutný, aj mať depku. Takéto situácie sú však hrozné a niekedy aj dosť ponižujúce pre obeť.

Podobne ako cez sociálne siete, ľudom sa iní ľudia smejú aj v škole a vtedy mi to príde dosť kruté. je rozdiel robiť si z niekoho srandu zo sradny, a ted druhý to pochopí tiež ako srandu, ale dnešné deti sa dokážu vysmievať veľmi intenzívne. Niektoré deti v tejto dobe sú až tak moc zákerné, že urobia všetko pre to, aby psychicky, niekedy aj fyzicky, položili obeť až na dno. Vtedy sa mladí ľudia často režú, plačú, odmietajú chodiť do školy a podobne. A úprimne, celkom ich chápem. Veď niektoré veci, čo sa teraz dejú sú úplne strašné a zároveň pri nich nenachádzam slov. Nenachádzam slov nad tým, že ľudia dokážu byť tak strašne zákerní a podlí. To už musia byť naozaj deti samotného Tartara.

Nejdem vám tu však dávať prednášku o šikane a podobných veciach, len píšem svoj názor na aktuálne depky mladých ľudí. Veľa dôvodov som aj vynechala, pretože tieto sú také najhlavnejšie a potrebovala som sa k tomu všetkému vyjadriť.

Určite máte aj vy ostatní skúsenosti s depkou, možnože si len myslíte, že to bolo to najhoršie, čo ste mohli zažiť, aj tak by som bola rada oboznámená vaším názorom. Viem, že aj keď si príspevky čítate, komentáre sa vám dávať nechce, no ak náhodou budete mať niečo na srdci a budete mi chcieť dať vedieť svoj názor na danú tému, len to uvítam a poteším sa aktivite :) smileywink

-L

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.